SILIMED

UROLOGIA

Poznaj producenta implantów piersi – SILIMED

Implanty piersi marki SILIMED

OD PONAD 40 LAT ŁĄCZY NAUKĘ I DOBRE SAMOPOCZUCIE.

Obecny na rynku od 1978 roku, SILIMED jest największym producentem implantów silikonowo-żelowych piersi w Ameryce Łacińskiej, jest obecny w kilku krajach i jest liderem sprzedaży na rynku brazylijskim.
Od ponad 40 lat przyczynia się do rozwoju chirurgii plastycznej, promując badania naukowe i rozwój najlepszych technologii, zawsze we współpracy z chirurgami plastycznymi.
Wszystkie produkty Silimed są wytwarzane z najwyższej jakości surowców i przy użyciu najnowocześniejszych technologii, co gwarantuje wszystkie niezbędne certyfikaty do działania w różnych krajach.
Silimed planuje w przyszłości rozwój i pozycję światowego lidera na różnych rynkach, na których działa, nie tracąc przy tym swojej istoty, łącząc w coraz większym stopniu naukę i dobre samopoczucie.

1978

Silimed rozpoczyna działalność w Rio de Janeiro

1981

Rozpoczęcie produkcji implantów silikonowych w Brazylii.

1982

Początek trendu eksportowego i rynku międzynarodowego.

1984

Początek dystrybucji w Ameryce Łacińskiej implantów piersi pokrytych poliuretanem, importowanych ze Stanów Zjednoczonych.

POCZĄTEK DZIEDZICTWA


1978-1988

W 1978 r. grupa młodych ludzi myślących przyszłościowo postanowiła połączyć idealizm i ducha przedsiębiorczości, inwestując w stworzenie nowej firmy na rynku brazylijskim. W Rio de Janeiro narodziła się firma Silimed, która w swoim DNA miała cel zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia.

Działalność w Brazylii rozpoczęła się od importu implantów piersi z Francji. Następnie, w 1981 roku, firma rozpoczęła produkcję własnych implantów, a rok później rozpoczęła eksport do Argentyny. Pierwsze 10 lat charakteryzowało się ważnymi wyzwaniami dla brazylijskiego przemysłu, który we współpracy ze środowiskiem medycznym zaczął umacniać się w swoim kraju i Ameryce Łacińskiej.

BUDOWA MARZEŃ


1988-1998

W 1989 r. firma opracowała własną innowacyjną technologię produkcji implantów piersi pokrytych wulkanizowaną pianką poliuretanową. W tym samym roku firma zwiększyła swój udział w rynku i rozpoczęła eksport swoich produktów do Europy.

Była to pierwsza firma na świecie, która identyfikowała swoje produkty za pomocą unikalnego numeru seryjnego, gwarantując kontrolę, identyfikowalność i bezpieczeństwo. Zostało to zauważone przez innych producentów , w konsekwencji czego stało się wymagane jako forma wiarygodności dla chirurgów plastycznych, pacjentów i jednostek certyfikujących.

1989

Rozpoczęcie produkcji implantów piersi powlekanych poliuretanem i rozszerzenie eksportu swoich produktów do Europy.

1990

Rozpoczęcie produkcji implantów piersi ze strukturalną powierzchnią opracowaną przy użyciu naszej technologii.

1993

Pionier w drukowaniu indywidualnego numeru seryjnego każdego implantu

1995

Uzyskanie certyfikatu ISO 9001 oraz znaku CE. Jeden z pierwszych producentów implantów piersi na świecie posiadający znak jakości

1998

Uzyskanie certyfikatu CE oraz intensyfikacja eksportu i sprzedaży produktów w Europie

2003

Inauguracja drugiej fabryki w celu rozszerzenia obszaru produkcji

2006

Ponowne wprowadzenie na rynek ekskluzywnego modelu stożkowego implantu Silimed pokrytego poliuretanem.

2008

Wprowadzenie na rynek kolekcji BioDesign, szerokiej i zaawansowanej linii implantów piersiowych.

WZROST I INNOWACJE


1998-2008

Po dwóch dekadach ciągłego wzrostu, firma stała się liderem na rynku brazylijskim i jednym z głównych graczy na świecie.

Aby sprostać wysokiemu popytowi, w 2003 r. zbudowała nową fabrykę, zwiększając swoje moce produkcyjne i wprowadzając nowe zasoby technologiczne.

W tej dekadzie zainwestowała w dwie duże innowacje produktowe. W 2006 r. ponownie wprowadziła na rynek implant piersi o stożkowym kształcie, który do dziś jest ekskluzywnym modelem Silimed. W 2008 r. firma wprowadziła na rynek linię implantów piersi z ekskluzywną koncepcją projektową, aby zaspokoić potrzeby różnych biotypów, Biodesign Collection, kompletną matrycę, z 5 formatami i do 4 projekcjami dla każdego rozmiaru podstawy.

OSIĄGNIĘCIA I NOWE WYZWANIA


2008-2018

Początek tej dekady był naznaczony wielkim osiągnięciem bycia pierwszym producentem implantów spoza USA, który otrzymał zgodę FDA.

W tym samym dziesięcioleciu grupa młodych ludzi, którzy założyli tę wspaniałą firmę, zrestrukturyzowała kierownictwo Silimed i, nie tracąc swojej istoty i wartości marki, wybrała członka rodziny, Gabriela Roberta, na dyrektora generalnego firmy. Zastosowano nowy, bardziej dynamiczny i zorientowany na przyszłość model zarządzania. Grupa ta jest teraz częścią zarządu.

W wieku czterdziestu lat rozpoczął się nowy cykl wyzwań, wraz z otwarciem międzynarodowych filii, budową nowej fabryki i poszukiwaniem innowacji technologicznych.

2012

Zatwierdzenie przez FDA, stając się jedynym producentem spoza USA, który otrzymał certyfikat. Gabriel

2013

Robert obejmuje stanowisko nowego CEO firmy

2014

Pojawia się w przewodniku inwestycyjnym magazynu Forbes

2017

Inauguracja nowej siedziby administracyjnej w Rio de Janeiro, repozycjonowanie marki Silimed i wznowienie produkcji innych linii produktów.

2018

Obchody 40-lecia Silimed. Otwarcie międzynarodowych oddziałów w Meksyku i Kolumbii. Rozpoczęcie budowy nowego zakładu

2020

Uzyskanie certyfikatu CE dla implantów piersi.

2021

Zainaugurowano działalność nowej fabryki.
Powrót do Europy.
Otwarcie nowych międzynarodowych oddziałów we Włoszech, Korei i Peru.

INAUGURACJA NOWEJ FABRYKI


2020-2021

Uzyskanie certyfikatu CE dla implantów piersi. Inauguracja nowej fabryki. Powrót do Europy. Otwarcie nowych międzynarodowych oddziałów we Włoszech, Korei i Peru.

Program wymiany produktów Silimed (PSPS)

Wybór Silimed zapewni pacjentce spokój ducha związany z zakupem bezpiecznych i wysokiej jakości implantów piersi, które oferują również program wymiany produktu w przypadku pęknięcia spowodowanego wadami produkcyjnymi lub przykurczami torebkowymi Bakera stopnia III lub IV.

Po wszczepieniu, silikonowe implanty piersi są naturalnie otoczone kapsułką tkanki, co jest normalną reakcją organizmu. U niektórych pacjentek kapsułka ta staje się wystarczająco silna, aby utwardzić pierś, a nawet zmienić jej kształt, nadając jej nieestetyczny, stwardniały, a czasem bolesny kształt. Jest to zatem reaktywna manifestacja organizmu w obecności ciała obcego, która izoluje je poprzez warstwę tkanki, która tworzy się wokół niego, znaną jako kapsułka włóknista lub kapsułka zwłóknieniowa. Ta reakcja organizmu znana jest jako przykurcz torebkowy. Istnieją cztery stopnie, zgodnie z klasyfikacją Bakera, a nasz program obejmuje stopnie III i IV.

Czym jest PSPS?

PSPS to Program Wymiany Produktów Silimed, program wymiany produktów w przypadku pęknięcia implantów piersi z powodu wady produkcyjnej lub przykurczu torebkowego Bakera stopnia III lub IV.

Co to jest przykurcz torebki?

Po wszczepieniu implanty silikonowe są naturalnie otaczane przez kapsułkę tkanki, co jest normalną reakcją organizmu. U niektórych pacjentek kapsułka ta staje się wystarczająco silna, aby utwardzić pierś, a nawet zmienić jej kształt, nadając jej nieestetyczny, stwardniały, a czasem bolesny kształt. Ta reakcja organizmu znana jest jako przykurcz torebki.

Jak działa PSPS?

Silimed zastępuje implant piersi w przypadku:

Pęknięcia implantu z powodu wady produkcyjnej;

przykurczu torebkowego Bakera stopnia III lub IV w przypadku pierwotnej operacji powiększenia lub pierwszej operacji rekonstrukcji piersi, implant zostanie wymieniony z uwzględnieniem następujących okresów liczonych od daty operacji. W przypadku implantu piersi Soft Plus wymiana będzie dotyczyć wyłącznie implantu umieszczonego w płaszczyźnie podmięśniowej.

*Do 10 lat w przypadku implantacji implantów piersi o powierzchni teksturowanej (TRUE TEXTURE) wykonanej 4 maja 2017 r. lub później oraz do 6 lat w przypadku operacji wykonanych między 1 września 2014 r. a 3 maja 2017 r.

*Do 10 lat dla implantów piersi pokrytych pianką poliuretanową (PURE POLYURETHANE) i implantów piersi z powierzchnią SOFT PLUS.

*Należy sprawdzić dostępność każdego produktu w danym kraju.

Jakie dokumenty są wymagane, aby ubiegać się o PSPS?

Badania obrazowe (USG, tomografia lub rezonans magnetyczny) – Podstemplowany i podpisany raport medyczny szczegółowo wyjaśniający zdarzenie – Faktura lub karta pacjenta znajdująca się wewnątrz opakowania produktu *Wszystkie dokumenty muszą być czytelne.

W jakich sytuacjach nie kwalifikuję się do PSPS?

Niezadowolenie z rozmiaru implantu lub efektu kosmetycznego; – Pęknięcie implantu spowodowane przyczynami innymi niż wada produkcyjna, np: pęknięcie spowodowane m.in. podczas badania mammograficznego; – przykurcz torebki Bakera stopnia I lub II; – Gdy zdarzenie pęknięcia z powodu wady produkcyjnej lub przykurczu torebki Bakera stopnia III lub IV nie posiada badań/zdjęć i raportu medycznego jako dowodów wstępnych; – gdy pacjent nie przedstawi fizycznej kopii karty pacjenta dostarczonej w trakcie lub po zabiegu lub kopii faktury zakupu; – w przypadku operacji innych niż pierwotne, tj. w przypadku augmentacji rewizyjnej, surowiczaka lub innego powodu reoperacji.

Wypełnij formularz aby otrzymać katalog produktów

    Proszę zaznaczyć katalogi, którymi są Państwo zainteresowani: (wymagane/required)
    chirurgia ogólnaplastykaginekologiaurologialaparoskopiaartroskopialaryngologianeurochirurgiaortopediakardiochirurgiamikrochirurgiakonteneryhak automatycznyliposukcjamorcelatorrusztowanie biologicznenapędy chirurgiczne


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Magnus Medical sp. z o.o. spółka komandytowa z siedzibą w Wilczkowie w celu i zakresie niezbędnym dla realizacji złożonych i przyszłych zamówień, ewidencji sprzedaży oraz kontaktu z kupującym, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j.: Dz. U. z 2016 r. poz. 922 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L Nr 119 z 2016 r.)


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych przez Magnus Medical sp. z o.o. spółka komandytowa z siedzibą w Wilczkowie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j.: Dz. U. z 2016 r. poz. 922 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L Nr 119 z 2016 r.), a także na otrzymywanie informacji handlowych wysyłanych na podany adres elektroniczny (e-mail) zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j.: Dz.U. z 2017 r. poz. 1219).